Florya Tesislerinde Supriz Nijeryali

Galatasaray'ın Nijerya'dan denemek üzere Florya'ya getirdiği Dayo Ojo hakkında Futbol Akademisi Genel Koordinatörü Müfit Erkasap açıklamalarda bulundu...Fatih Terim'in takımın başına geçmesinin ardından altyapıda da büyük bir yapılanmaya gidenGalatasaray'da çeşitli amatör takımların yanı sıra yurt dışından da bazı futbolcular denenmek üzereFlorya'nın kapısından girmeye başladı. İlk olarak Nijerya basınında yer alan daha sonra da Türk spor basınının çeşitli organlarına da sıçrayan haberlerde, Galatasaray'ın Nijeryalı Dayo Ojo'yı Florya'ya getirdiği belirtilmişti.
Dayo Oja'nın Florya'ya gelişi konusunda en yetkili mercii olan Galatasaray Futbol Akademisi Genel Koordinatörü Müfit Erkasap, konu hakkında Sporx'ten Fatih Şamlıoğlu'na açıklamalarda bulundu. Oja'nın İstanbul'a dün geldiğini ve takımla bir antrenmana çıktığını dile getiren Erkasap, "Nijerya'dan Ojo'yı denemek üzere İstanbul'a getirdik. 18 yaşındaki oyuncu dün A2 Takımı ile bir antrenmana çıktı ve bugün de bir antrenmana çıkacak. Bugün ya da yarın hocalarımız kendisi ile ilgili bir rapor hazırlayacak ve bize sunacak. Daha sonra diğer şartları da inceleyerek kararımızı vereceğiz" dedi.
14 Mart Çarşamba günü Flora Metin Oktay Tesisleri'nde antrenmana çıkan Nijeryalı Ojo ile antrenmanın ardından sarı-kırmızılı takımın genç yeteneği Hüseyin Tokmak ile yakından ilgilendi. Oja, geceyi ise sarı-kırmızılı kulübün önemli bir yatırım yaparak oluşturduğu altyapı binasında geçirdi.
Galatasaray'ın geleceğinin altyapıda yetişecek olan futbolcuların elinde olduğunu ifade eden Futbol Akademisi Genel Koordinatörü Müfit Erkasap, "Altyapın kategorilerinde gerçekten önemli bir değişim söz konusu. Öncelikle hedefimiz sporcularımızı eğitmek ve onlara yeteneklerini keşfetme fırsatı vermek. Hedeflerimize de gün geçtikçe ulaşmaya başladık. Galatasaray altyapısı eskiden olduğu gibi yeni dönemde de geleceği umutla bakılabilecek bir duruma gelecek" ifadelerini kullandı.
PROFİLİNİZDE PAYLAŞIN Kİ ARKADAŞLARLARINIZDA SİZİNLE OLSUNLAR..

Technorati Facebook Twitter