Davada İnanılmaz Gelisme..!
Türkiye Futbol Federasyonu da Profesyonel Disiplin Kurulu Üyeleri’ni geçtiğimiz günlerde Metris’e göndererek başta Aziz Yıldırım olmak üzere halen cezaevinde bulunun  tutuklulardan sözlü savunmalarını aldı. Bu gelişmeler, hem sportif hem de yargı sürecinde artık yavaş yavaş sona gelindiğinin kanıtıydı.
9 NiSAN 2012 PAZARTESi... SAAT 17.00
FANATİK, sancılı günlerin ardından gelinen karar aşamasında yaşanan tüm flaş gelişmeleri sizlere duyurmaya devam ediyor. İşte Şike ve Teşvik Operasyonu’nda birkaç gün öncesinde varılan mutabakat hakkındaki son durum: Türkiye Futbol Federasyonu, 9 Nisan 2012, yani pazartesi günü saat 17.00’de en kritik toplantısını yapacak. Yıldırım Demirören başkanlığında yapılacak ve yedek üyeler de dahil tüm yöneticilerin katılacağı bu zirvede; öncelikle PFDK üyelerinin Metris’te aldığı savunmaların ışığında hazırladığı rapor, TFF Yönetimi’ne sunulacak.
MiCHEL PLATiNi RAPORU
UEFA Başkanı Michel Platini’nin İstanbul’daki kongrede söylediği, “Dinamo Zagreb-Lyon maçının hakem ve gözlemci raporlarında şüpheli bir durum olmadığı için soruşturmaya gerek duymadık” sözleri raporda yer aldı. Oysa ki 7-1 sona eren ve 6 farklı kazandığı için Lyon’u Şampiyonlar Ligi’nde üst tura çıkaran bu maçın ardından iddialar ayyuka çıkmıştı. PFDK’nın da bir yandan sanıkların ifadelerini aldığı diğer taraftan da maçların  görüntülerini izleyerek hakem, gözlemci ve temsilci raporlarını incelediği öğrenildi.
AZiZ BAŞKAN TAHLiYE OLABiLiR
TFF’nin ‘Şike ya da teşvik yok. Bu nedenle de küme düşme de puan silme de olmayacak’ kararını vermesi bekleniyor. Mehmet Ekinci başkanlığındaki Mahkeme Heyeti’nin de TFF’nin kararını beklediği öğrenildi. Çünkü “Futbolu bilmeyen yanlış karar verebilir” fikrinde olan Heyet’in, TFF’nin vereceği kararı öğrendikten sonra daha net adımlar atabileceği bildirildi. TFF ‘suç unsuru yok’ derse, 30 Nisan-3 Mayıs arasında yapılacak duruşmaların ardından Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu ve Tamer Yelkovan’ın tahliye edilebileceği iddia ediliyor.


www.bedavamaclinklerin.blogspot.com
PROFİLİNİZDE PAYLAŞIN Kİ ARKADAŞLARLARINIZDA SİZİNLE OLSUNLAR..

Technorati Facebook Twitter