Quaresma gozden dustu...!Çalımları, şık hareketleri, kendine has ‘trivela’ vuruşuyla tribünleri ayağa kaldıran; vurdumduymaz tavırları ve bencilce oyunuyla ise saç-baş yolduran Ricardo Quaresma dün de gününde değildi. Sol kanatta Veli’nin önünde görev yapan Q7, bir iki şık hareket yaptı ancak sonuç getirmeyen paslarıyla atakları sonlandırdı. Hücumda etkisiz kalan Quaresma, Atletico ataklarında ise ortalıkta gözükmedi! Savunmanın solundaki Veli, ilk iki golü atan Salvio karşısında çaresiz kalırken Quaresma olan biteni izlemekle yetindi! Özellikle sakatlığı sonrası Beşiktaş’taki geleceğiyle ilgili soru işaretleri bulunan Portekizli yıldız, ilk 45’teki performansıyla da kredisini tükettiğinin sinyallerini verdi.
Yerini İsmail’e bıraktı
Q7’ye sabır gösteremeyenler arasında bu kez teknik direktör Carlos Carvalhal de vardı. Portekizli hoca, ilk yarıdaki 3-0’lık skor sonrası vatandaşını soyunma odasında bıraktı. Beşiktaş, ikinci yarıya Quaresma’nın yerine İsmail Köybaşı ile başladı.

Portekizli oyuncunun kötü performansı istatistiklere de yansıdı. Q7 maçı tek bir faul yaparak tamamlarken, diğer tüm istatistiklerde hanesine 'sıfır' yazdırdı!

Go home Ricardo!

Beşiktaş kariyerinin en kötü maçlarından birini çıkaran Ricardo Quaresma'ya takım arkadaşlarının yanı sıra taraftarlar da tepkiliydi. Alınan 3-1'lik yenilgi nedeniyle morali bozuk olan bazı taraftarlar stat çıkışında Portekizli oyuncuya sözlü olarak sataştı. Futbolcular otobüse binerken Quaresma'yı hedef alan taraftarlar, 'Go home Ricardo! (Evine dön)' diye bağırdı. Sergilediği performans nedeniyle zaten morali bozuk olan Portekizli yıldız, taraftarlara sert bir dille yanıt verdi. Gerginliğin tırmanması üzerine güvenlik güçleri ve kulüp çalışanları araya girerek, tarafları sakinleştirdi. İspanyol polisi de Quaresma'ya sataşan Beşiktaşlı taraftarları takım otobüsünün yanından uzaklaştırdı.


PROFİLİNİZDE PAYLAŞIN Kİ ARKADAŞLARLARINIZDA SİZİNLE OLSUNLAR..

Technorati Facebook Twitter