Fenerbahçeyi Yeriz..!

Kadıköy'e 9 puan farkla çıkacak olan Galatasaray, son yıllarda hiç bu kadar rahat olmamıştı. Terim'in takımın başında olması, dünyanın bütün statlarında avantajdır. Sarı-Kırmızılılar aralarında tek bir şey konuşuyorlar: “Kadıköy'de kazanırsak, Fener'i bitiririz!”1- Galatasaray, yaklaşık 13 yıldır yüzünün gülmediği Kadıköy’den bu kez istediğini alabilir mi? Zafer stratejisi ne olmalı?
Galatasaray Kadıköy’e ilk kez 9 puan farkla çıkacak. Son yıllarda hiç bu kadar rahat olmamıştı. Üstelik bu sefer takım da daha az defolu. Beraberlik, yani 1 puan da Galatasaray için Play-Off öncesi büyük avantaj. Sarı-Kırmızılı takım kazanmak için mücadele etmeli, kendi oyununu kabul ettirmeli ve sakin oynamalı.
2- Fatih Terim faktörü ne kadar belirleyici olur? Tecrübeli hoca kadroda bir sürpriz yapar mı, yoksa sistem devam mı edecek?
Fatih Terim’in Galatasaray’ın başında olması dünyanın bütün statlarında avantajdır. Terim lider kişiliği ile takıma güven veren bir yapıya sahip. Galatasaray ve Fatih Terim klasik oyunun yapısından asla taviz vermez. Kadıköy’de de kazanmak için oynar, kadroda veya sistemde sürpriz olmasını beklemiyorum.
3- Florya’da son durum, takımda moraller nasıl? Oyuncular derbi havasına girdi mi? Galatasaray adına kilit isimler kim olur?
Gençlerbirliği maçının bitiş düdüğüyle birlikte Florya derbi havasına girdi. Takımdaki oyuncuların çoğunun ilk kez Kadıköy deplasmanına çıkacak olmaları Galatasaray için büyük avantaj. Muslera, Melo ve Selçuk, Sarı-Kırmızılı takım için kilit isimler olacak.
4- Sarı-Kırmızılı ekip derbiden puan çıkarması halinde, “Şampiyonluk garanti” diyebilir mi, bir mucize bekliyor musunuz?
Galatasaray, Kadıköy’de kazanırsa şampiyon olur. En yakın rakibiyle puan farkı 12 olacak. Play-Off öncesi 12 puan fark kağıt üzerinde de, psikolojik olarak da rakiplerini bitirir. Galatasaray kazanırsa, Play-Off’u da zirvede tamamlar.PROFİLİNİZDE PAYLAŞIN Kİ ARKADAŞLARLARINIZDA SİZİNLE OLSUNLAR..

Technorati Facebook Twitter