Arda Turan'a rekor teklif..!Rus ekibi, G.Saray’dan 12 milyon Euro’ya İspanya’ya giden ve sözleşmesinde “24 milyon Euro’ya serbest kalır” maddesi bulunan Arda Turan’ı almakta kararlı. O Anzhi ki Eto’o’ya yıllık 21 milyon, Hiddink’e de 10 milyon Euro ödüyor.
 
G.SARAY’DAN 12 milyon Euro’ya Atletico Madrid’a transfer olarak yabancı bir takıma giden en pahalı Türk futbolcusu olan Arda Turan yeni bir rekora imza atmak üzere. Özellikle son 2 yılda yaptığı flaş transferlerle tüm dünyanın dikkatini üzerine çeken Rus ekibi Anzhi şimdi de milli futbolcuyu gündeme aldı. Arda’yla 2015 yılının haziran ayına kadar anlaşma imzalayan İspanyol ekibi sözleşmesine ‘24 milyon Euro’ya serbest kalır’ maddesi koyarken, milli yıldız da yıllık 2.6 milyon Euro net ücret kazanıyor. Ancak Anzhi’nin Arda’ya ödemeyi planladığı rakam dudak uçuklatacak cinsten.
 
KUZEY Kafkaska’da yer alan Rusya’ya bağlı özerk bir cumhuriyet olan Dağıstan’ın en önemli kulüplerinden biri olan Anzhi’nin sahibi dünyanın sayılı zenginlerinden olan Süleyman Kerimov. 7.8 milyar dolarlık servetiyle Forbes’e göre dünyanın en zengin 118. kişisi olan Dağıstan asıllı Rus işadamı Kerimov son 2 yılda takıma önemli yatırımlar yaptı. Geçen sezon F.Bahçe’den ayrılan Roberto Carlos’u kadrosuna katan Anzhi daha sonra 27 milyon Euro bonservis ödeyerek Inter’den Samuel Eto’o’yu kadrosuna katmıştı. Kamerunlu yıldıza yıllık ücret olarak 21 milyon Euro ödeyen Rus ekibi ayrıca Chelsea’dan 15 milyon Euro’ya Yuri Zhirkov, bu sezonun devre arasında da 14 milyon Euro’yaBlackburn Rovers’tan Samba’yı kadrosuna katmıştı.
 
YARISI FONDA
 
TEKNİK?direktörlüğe yıllık 10 milyon Euro karşılığında A Milli Takımımız’la yollarını ayrılan Guus Hiddink’i getiren Anzhi şimdi Türkiye’nin başındayken Hollandalı hocanın gözbebeği olan Arda için İspanyol ekibiyle temaslara başlayacak. Bonservisinin yarısı ünlü menajer Jorge Mendes’in fonuna ait olan Arda için kesenin ağzını açmaya hazır olan Rus ekibi oyuncuyu da şimdi aldığı ücretin neredeyse 3 katı olan yıllık 7.5 milyon Euro ödemeyi planlıyor. 


PROFİLİNİZDE PAYLAŞIN Kİ ARKADAŞLARLARINIZDA SİZİNLE OLSUNLAR..

Technorati Facebook Twitter