GS-TS onaylı 58 formulü


Formüle karşı çıkan G.Saray ve Trabzonspor yönetimleri de 26 Ocak'ta birlik görüntüsünü bozmamak adına af reçetesine ikna edildi.

Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği arasındaki tarihi buluşma bugün gerçekleşiyor. TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın daveti üzerine Süper Lig'deki 18 kulübün başkanı ve bazı yöneticileri Ankara'daki Marriott Otel'de bir araya gelecek.
ZİRVE saat 18.00'de başlayacak. Taraflar öncelikle iki saatlik bir toplantı yapacak. Ardından yemeğe geçilecek. Gece boyu sürmesi beklenen buluşmada 'şike eylem planı' belirlenecek.

ANA GÜNDEM 58. MADDE
TARİHİ buluşmada alınacak kararlar 26 Ocak'ta yine Ankara'da yapılacak Olağanüstü Genel Kurul'a büyük ölçüde ayna tutacak. Görüşmede başkanlar ve TFF cephesi 58. madde ile ilgili görüşlerini açıkça dile getirecek. 

BAKAN KILIÇ DA GELEBİLİR
BU önemli görüşmeye Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın da katılması gündeme geldi. TFF tarafı davet konusunda kararsız kalırken, süreci yakından izleyen Kılıç'ın zirveye katılıp katılmayacağı bugün belli olacak.
PEKİ bu zirvede TFF ile Kulüpler Birliği üyeleri neler konuşacak?
CEVAP: 58. Madde değişmesin şikeye bir sezonluk af gelsin....
BU projede şu anki son durum ne?
İŞTE talimat konusunda karar mekanizmasını doğrudan etkileyen Süper Lig kulüplerinin tavırları şöyle:

ANAHTAR G.SARAY&TRABZON

KULÜPLER Birliği'nin bugün gündeme getireceği temel konu, şikeye bir defalık af getirilmesi. Soruşturmada adı geçen 7+1 kulübün ve Türk futbolunun zarar görmemesi için 2010-2011 sezonunun dondurulması.. Yani bu sezonla ilgili 'şikeye af' gelecek.

İddianamede adı geçen kulüplerden puanlar silinecek. Buna göre de 13 maçta şike ve teşvikle suçlanan F.Bahçe, 20-25 puan silme ile cezalandırılacak. Ceza da TFF yönetim kurulu kararı çıktıktan sonra uygulanacak. 

Bu reçetenin kabulünde G.Saray ile Trabzonspor anahtar konumda. İki kulüp de 26 Ocak'taki genel kurulda birlik görüntüsünü bozmamak adına af reçetesine onay vermek için ikna oldu.

AYDINLAR DEĞİŞİM İSTEMİYOR
KULÜPLER 58. madde ile görüşlerini gündeme getirdikten sonra TFF de sözü alacak. Başkan Mehmet Ali Aydınlar, ilk günden beri sürdürdüğü '58. madde değişmesin' tavrını korurken 'Kulüpler nasıl isterse, Türk futbolu bu işten nasıl az zararla kurtulacaksa biz onu yapalım' teklifini yineleyecek.


PROFİLİNİZDE PAYLAŞIN Kİ ARKADAŞLARLARINIZDA SİZİNLE OLSUNLAR..

Technorati Facebook Twitter